NEWSLETTER

Informuj mnie również o nowościach na stronie

ANKIETER

Podczas koncertu wolisz:DANNY BRYANT (UK)


Koncert Hall    21:00 • 12.04.2012

Wstęp: Bilety: przedsprzedaż 40zł/ w dniu koncertu 50zł 

Danny Bryant urodził się w angielskim Hertfordshire w lipcu 1980. Już na początku opisywany jako 'młode objawienie gitary' Danny zaczął grać mając 15 lat, mając 18 grał już zawodowo, natomiast w ciągu ostatniej dekady spłacił swoje długi diabłu w niezliczonej liczbie kilometrów i około 2 tysiącach koncertów na całym świecie. Po dekadzie ciężkiej harówki nareszcie jest rozpoznawany tak dobrze jak na to zasługuje, będąc rozpoznawanym przez tych z bluesowego światka, których można uznać za śmietankę. Wspiera go sekcja rytmiczna złożona z jego ojca, Kena na basie i Trevora Barra na perkusji.


W czasie swojej kariery Danny występował na tych samych scenach ze sławami takimi jak: Joe Cocker, Carlos Santana, Gregg Allman, Buddy Guy, Peter Green – to tylko kilka z długiej listy słynnych nazwisk, z którymi Bryant miał okazję dzielić scenę. Danny ma dużą rzeszę fanów na całym świecie.


Jak dotąd zespół wydał siedem, o międzynarodowej sławie albumów. Ich czwarte wydawnictwo 'Days Like This' zawierało utwór w duecie z gościem specjalnym – legendą bluesa, Walter'em Trout'em (John Lee Hooker, Canned Heat, John Mayall). W następnym roku Danny podpisał kontrakt z Rounder Europe/CRS Records.

 

 


Jeden z utworów z płyty 'Live' wydanej w tym samym roku został włączony na składankę wydaną przez Virgin/EMI zatytułowaną 'The Best Blues Album In The World Ever'. Nazwisko Danny'ego figurowało obok takich gigantów bluesa jak Johnny Winter, Gary Moore, Albert Collins czy ZZ Top.


W styczniu światło dzienne ujrzał album 'Just As I Am', najszybciej się sprzedający i najcieplej przyjęty przez krytykę. Ukazując się na listach przebojów bluesowych w całej Europie i zbierając wspaniałe recenzje w prasie międzynarodowej, wraz z wywiadami w magazynach takich jak: Guitarist, Classic Rock (utwór tytułowy znalazł się na płycie dołączonej do pisma) i Guitar Techniques, album 'Just As I Am' okazał się być krokiem milowym dla zespołu Danny Bryant'a.


Dyskografia:

Watching You 2002 [powtórne wydanie w 2009]

Live 2007

Shadows Passed 2003

Black and White 2008

Covering Their Tracks 2004

Just As I Am 2010

Days Like This  2005


 

www.redeyeband.co.uk

 

 

 

 

 

Zespół : Danny Bryant’s Redeyeband

Opinia o ostatniej płycie : „Just as I AM”

''Jego najdojrzalszy jak dotąd występ. Ognista burza gitary jest w ostrożny sposób opanowana od

rezygnacji do pełnej pasji i emocji'

Mojo Magazine

 


''Solidnie, bez zbędnego pieprzenia zagrany bluesrock z brzmieniem bardziej tłustym niż kubełek KFC, męskimi riffami i płynącymi prosto z serca solówkami' Magazyn Guitarist

''Z pewnością jak dotąd jego najlepsza płyta'

Guitar Techniques

 «« powrót