Ładowanie Wydarzenia

Dudley Taft Band (USA)

21 marca | 21:00 tag Przedsprzedaż 40 zł W dniu koncertu 50 zł Studenci i uczniowie 25 zł

O zespole:

Dudley Taft, to bez wątpienia wschodząca gwiazda amerykańskiej sceny blues-rockowej.

Po blisko 30 latach pracy z różnymi zespołami, (od typowo rockowych rodem z Los Angeles, po grunge prosto z Seattle, na czele ze Sweet Water z którym towarzyszył w trasach Alice in Chains oraz Second Comig z którym nagrywał dla Capitol Records umieszczając swój przebój na ścieżce dżwiękowej filmu ,,Szósty Zmysł’’ z Bruce Willis’em), Dudley dojrzał do powrotu swoich wczesnych inspiracji bluesowymi mistrzami i poprowadzenia bandu firmowanego własnym nazwiskiem.

Ten, osiadły obecnie w Północnej Karolinie gitarzysta, natychmiast przystąpił w 2007 roku do realizacji podjętych zamierzeń. Wydając w 2010 roku niezwykle przychylnie przyjęty przez krytykę debiutancki album ,,Left for Dead’’, już od samego początku, został doceniony jako szczególnie wyróżniający się gitarzysta nowego pokolenia amerykańskiej sceny blues-rockowej. Udany debiut potwierdził wydany w 2013 roku kolejny album ,,Deep Deep Blue’’, entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów Premier Guitar Magazine, Blues Matters Magazine, American Blues Scene, Washington Blues Society, Allgigs UK, Blues Blast Magazine, czy też prestiżowe Blues Magazine i Blues Rock Magazine.

 

 

 

Wszyscy podkreślają nietuzinkowe umiejętności gitarowe Dudley’a Taft’a, stawiając go w jednym szeregu z gitarowymi ikonami obecnej sceny blues-rockowej na świecie. To ważne, gdyż sam Dudley wydaje się podążać wybraną jedynie przez samego siebie drogą, nie ulegając panującym obecnie trendom w bluesowym świecie. Sam album zdobył także wyróżnienie, jako BEST NEW USA za rok 2013 przyznany przez Blues Underground Network. Wyraźnie wyczuwalne wpływy bluesa ze środkowego zachodu i Southern rock’a, inspiracje takimi mistrzami jak Freddie King (na którego sam się powołuje), przemieszane z własnymi doświadczeniami muzycznymi. kształtują w pełni rozpoznawalne styl i brzmienie Dudley’a Taft’a, jako kompozytora i gitarzystę. Co ciekawe, każdy z recenzentów dopatruje się coraz to innych porównań i odniesień, co jedynie dowodzi o oryginalności wypracowanego stylu. Warto dodać, iż nie tylko wymienione umiejętności zostały docenione. Dudley zbiera także w pełni uzasadnione pochwały za talent wokalny oraz walory tekstowe swoich piosenek, snując w obrębie płyty w pełni ze sobą zintegrowane opowieści.

 

Linki:

https://dudleytaft.com/

https://www.facebook.com/DudleyTaftFanPage/

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Data:
21 marca
Start koncertu:
21:00
19:00
Koszt:
Przedsprzedaż 40 zł W dniu koncertu 50 zł Studenci i uczniowie 25 zł
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl