Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

AKUSTYCZEŃ – WIEWIÓRKA NA DRZEWIE

10.01.2020 | 21:00

O zespole:

Muzyka Wiewiórki na Drzewie ma w sobie swojski Śląsk i słoneczną Hiszpanię, ma w sobie radość i refleksje, jest bombą energetyczną z opóźnionym zapłonem. Odłamki zawsze zostają w głowie słuchaczy. W piątek 10 stycznia 2020 wystąpią w ramach Akustycznia w Szczecinie.

Artyści piszą o sobie tak:

Wiewiórka na Drzewie powstała w roku 2008 w Gliwicach, gdzie na próbach spotykali si muzycy gliwickich składów „Squid” „Sensitive” i „WD40″. Pewnego dnia zagrali razem i uznali, ze nadszedł czas powołać do życia Wiewiórkę na Drzewie. Inspiracja do tworzenia muzyki jest przede wszystkim wszechstronność i zainteresowania muzyczne członków kapeli. W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i SKA, a kto wsłucha się w gitarę Szata to może usłyszy nawet maleńką szczyptę metalu. Kochamy świat i ludzi, czerpiemy energie z interakcji ze światem, z podróży, z ciągłego poszukiwania nowych ścieżek, dlatego teksty powstają z punktu widzenia leśnych stworzonek obserwujących bacznie rzeczywistość z najwyższych gałęzi drzew.

Graliśmy w wielu miejscach, o których warto w naszej historii wspomnieć. Przede wszystkim zawsze ciepło myślimy o Reggae w Stodole, Woodstocku, gdzie dorobiliśmy się własnej, leśnej sceny zwanej Wiewiórstock i rzeszy fanów, którzy przyjeżdżają tam tylko dla nas! W 2016 roku pobiliśmy absolutny woodstockowy rekord i jako jedyna kapela w historii tego festiwalu zagraliśmy koncert każdego dnia festiwalu, na trzech różnych scenach (czwartek – SCENA VIVA KULTURA, piątek – Wiewiórstock, sobota – Strefa Lecha). Od kilku lat tworzymy oprawę muzyczna do bieszczadzkiego Biegu Rzeźnika. Graliśmy także podczas Rybnickich spotkań ze sztuka, Festiwalu Artystów Ulicy – Ulicznicy, Biadacza, Parasemu w Czechach, Biegu Polesie, Katushy… Jesteśmy wszędzie tam, gdzie trzeba ludzi zarażać pozytywna wibracja. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomocna dłoń, dlatego od wielu lat bierzemy udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także napędzamy trybiki akcji charytatywnej „Hałas Miasta”.

Wiewiórka na drzewie występuje nie tylko w swoim naturalnym środowisku.

 

Skład:

Misiek – wokal, gitara
Herman – perkusja, wokal
Szatek – gitara solowa
Dave – bas, wokal
Szczypaw – djembe, conga, przeszkadzajki
Kosa – puzon
Kyciu – saksofon
Stuki – trąbka

Linki:

www.wiewiorkanadrzewie.art.pl/

www.facebook.com/wiewiorkanadrzewie/

 

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Data:
10.01.2020
Start koncertu:
21:00
19:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl