Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Smooth Hound Smith (USA)

07.02.2020 | 21:00
Smooth Hound Smith (USA)

O zespole:

Saga Smooth Hound Smith rozpoczyna się od południowej Kalifornii. Oprócz niezliczonych występów klubowych w Wschodnim Nashville, koncertów na salach widowiskowych zespół właśnie wydał 3 płytę i zawita z nowym repertuarem do Polski. Aktualnie zespół występuje jako trio. Będziecie mogli ich zobaczyć na deskach sceny naszego klubu! Zapraszamy!

Smooth Hound Smith to amerykański zespół rockowy założony przez Zacka Smitha (gitary / wokale / instr. perkusyjne / harmonijki / banjo) i Caitlin Doyle-Smith (wokal / perkusja). Kapela powstała w 2012 roku, z siedzibą w East Nashville, TN, nagrywa i wykonuje różnorodny i niepowtarzalny styl folkowego, nasyconego brzmieniem garażowym rythm&blues. Wykorzystując przede wszystkim perkusję stóp, skomplikowane, wystrzępione i nietypowe zagrywki gitarowe, świergotanie harmonijki, smaczne dźwięki tamburynów, są w stanie stworzyć coś surowego i ekspresywnego: nowoczesną interpretację wczesnego bluesa, soul i rock 'n’ rolla, która nawiązuje do zapomnianych pieśni ludowych.

SHS pokonali ponad 150 000 mil, dając ponad 800 występów w Ameryce, Europie i Kanadzie w ciągu ostatnich pięciu lat. Koncertowali także jako support dla takich zespołów jak Dixie Chicks (25 koncertów w USA i Kanadzie w 2016/2017), The Record Company, The Secret Sisters, Lindi Ortega, Anders Osborne i Jamestown Revival.

Ich tytułowy debiutancki album zwrócił uwagę mediów, takich jak niezależne radio Nashville, WRLT Lightning 100, a także publikacji takich jak American Songwriter i RELIX Magazine. Zostali również wybrani spośród tysięcy innych zespołów do występu podczas Bonnaroo Music & Arts Festival 2015 w Manchesterze, TN. Ponadto muzyka Smooth Hound Smith pojawiła się w Nashville CMT, The Real World i Esquire Network w MTV.

Drugi album Smooth Hound Smith, Sweet Tennessee Honey, został wydany w 2016 roku i zawiera gościnne występy Natalie Maines (Dixie Chicks), Sarah Jarosz i Jano Rix (The Wood Brothers).

Dog In A Manger to trzeci album duetu małżeńskiego Zacka Smitha i Caitlin Doyle-Smith. Podczas gdy poprzednie wydawnictwa wykazują wyjątkowe połączenie wokalu i talentu do tworzenia zniewalającej muzyki przy minimalnej instrumentacji, Dog In A Manger przenosi to wszystko na wyższy poziom ekspresji.

To kolejny krok w wyjątkowej przygodzie.

 

Skład:
Zack Smith  – gitary, wokal, perkusja – foot drums, harmonijka, banjo

Caitlin Doyle-Smith – wokal, inst. perkusyjne

TBA – perkusja

 

Linki:

smoothhoundsmith.com/

 

 

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Data:
07.02.2020
Start koncertu:
21:00
19:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl