Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

WOJTEK WÓJCICKI TRIO !!! – WWT gościnnie MARCIN SIMIŃSKI

16.06.2023 | 21:00
Zapraszamy na gitarową rzeźnię 🙂
Wojciech Wójcicki – szczeciński gitarzysta, który przygodę z gitarą zaczął na początku lat dziewięćdziesiątych powołując do życia blues-rockowy WATERSTONE (grający do dziś ) oraz dołączając do KOLABORANTÓW, z którymi nagrał płytę CIAŁO I DREWNO. W 1994 zagrał wraz z AFTER BLUES z Mirą Kubasińską na festiwalu BLUESADA w Szczecinie, a w czerwcu 94 dołączył do zespołu Kasi Kowalskiej, z którą grał do 1997 nagrywając dwie płyty, GEMINI oraz KONCERT INACZEJ.
Pod koniec 1996 na zaproszenie Maryli Rodowicz wziął udział w Jej koncertach podczas tournee po Australii, jak również zagrał serię koncertów w Polsce włącznie z prestiżowym MARYLA I JEJ GITARZYŚCI (1997) w sali Kongresowej w Warszawie, którym zakończył współpracę z MR.
W latach 2004-2008 zagrał wiele koncertów z zespołem EWELINY FLINTY oraz nagrał z Nią album NIE ZNASZ MNIE. Zagrał także na Sopot TOP Trendy Festiwal 2007 z Maćkiem Silskim oraz gościnnie z zespołem BRACIA, z którym wygrał wszystkie cztery nagrody festiwalu. Zagrał też gościnnie na debiutanckiej płycie Pistolet KRZYŚKA ZALEWSKIEGO. Od 1993 muzykuje z Maćkiem Silskim. Prywatnie można Go spotkać w sklepie muzycznym ROCKMAN w Szczecinie.
WWTRIO wykonuje autorskie kompozycje WW. Najczęściej są to mocne gitarowe riffy, jednak są miejsca na bluesowy oddech.
Wójcickiemu towarzyszą:
Michał Podciechowski – bas
Kuba Fiszer – perkusja
gościnnie MARCIN SIMIŃSKI wokal –
MARCIN SIMIŃSKI bio:
Urodzony w Nowogardzie, na Pomorzu Zachodnim, dziennikarz z wykształcenia, przez wiele lat pracujący w prasie lokalnej, od niedawna dyrektor jednej z instytucji kultury, ale przede wokalista, zwycięzca emitowanego na antenie TVP 2 w listopadzie 2020 r., odcinka „Szansa na Sukces” poświęconemu twórczości Romualda Lipko, w którym brawurowo wykonał utwór pt. „Aleja gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej. Dało mu to przepustkę do wielkiego finału „Szansy na Sukces. Opole 2021”, w czasie którego Marcin Simiński zaśpiewał, wspólnie z wielkimi gwiazdami: Izabelą Trojanowską, Urszulą i Felicjanem Andrzejczakiem, legendarną balladę pt. „Jolka, Jolka….pamiętasz” https://www.youtube.com/watch?v=tOxlN0dJsps
Wykonanie docenili w głosowaniu SMS widzowie programu, dzięki temu Marcin Simiński trafił do ścisłej finałowej trójki „Szansy na Sukces. Opole 2021”. Choć biletu do „Opola” ostatecznie nie zdobył, udział w programie spowodował, że jego kariera nabrała rozpędu. Wydaje systematycznie swoje single, do których powstają również teledyski. Stale koncertuje zarówno pod swoim nazwiskiem, ale też jako frontman dwóch projektów tribute to queen: Lord sound of Queen i Queen’s Champions- ten ostatni zespół powstał z inicjatywy Wojtka Wójcickiego, znakomitego szczecińskiego gitarzysty, mającego na swoim koncie kooperacje z wieloma znanymi artystami w Polsce (mi.ni. Bracia Cugowscy, Ewelina Flinta, Katarzyna Kowalska, zespół Kolaboranci). Współpraca ta zaowocowała na tyle, że obaj artyści przygotowują autorski materiał.
Ostatnio Marcin Simiński gościnnie wystąpił podczas koncertów Felicjana Andrzejczaka w podszczecińskim Przecławiu oraz benefisu Wokalisty w poznańskiej Auli Artist, w którym udział wzięli również m.in.: Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska i Andrzej Krzywy.
Wszystko na to wskazuje, że nie było to ostatnie spotkanie obu wokalistów na jednej scenie. Zapowiadane są dalsze koncerty z udziałem Marcina podczas jesiennej trasy Felicjana Andrzejczaka zatytułowanej „Nie żałuję niczego”.
Bilety: przedsprzedaż 40 zł , w dniu koncertu 50 zł studenci i uczniowie 35 w dniu koncertu za okazaniem legitymacji
https://bilety.fm/pl/muzyka/8674-wojtek-wojcicki-trio-free-blues-club-szczecin.html
WTRIO z gościnnym udziałem Macieja Kazuby:
https://www.youtube.com/watch?v=ZGmNZQvOCws

Informacje o artyście

Szczegóły

Data:
16.06.2023
Start koncertu:
21:00
19:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl