O KLUBIE

Jesteśmy jednym z najstarszych muzycznych klubów na mapie Szczecina, działaliśmy nieprzerwanie od 1992 roku. Pełniliśmy też również rolę studenckiego klubu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Ale niestety ! już po sprawie…..zgodnie z decyzją władz Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (https://www.pum.edu.pl/uniwersytet/uczelnia/wladze_uczelni/), czyli: Rektora i prorektorów, Rady Uczelni, Senatu, Dziekanów i prodziekanów, szczególnie zaangażowanego Kanclerza i jego zastępców przy aktywnym uczestnictwie Przewodniczącego Parlament Studentów PUM (https://www.pum.edu.pl/stud…/wsparcie/parlament_studentow/) pomimo stanowczego sprzeciwu środowiska akademickiego PUM wyrażonego w piśmie-petycji do władz PUM podpisanej przez 3491 osób z całego świata,(https://secure.avaaz.org/…/rektor_pum_edu_pl…/…)

po wymówieniu nam umowy zakończyliśmy w dniu 31.01.2024 roku po 32 latach naszą działalność w zaadoptowanej przez nas piwnicy w budynku byłego Transu. Będziemy uważnie obserwować nowo powstającą tkankę studenckich pragnień życząc podobnych sukcesów.

Przez cały ten czas klub był miejscem spotkań szczecińskich muzyków bluesowych, rockowych, jazzowych, soulowych. To tu podczas jam session rodziły się plany i nowe projekty muzyczne z ziemi szczecińskiej.

Na naszej scenie mogliście zobaczyć wielu gości z zagranicy, m. in.:IanPaice (Deep Purple), Pat Metheny, John Mayall, Johnny Winter, John Scofield, Hiram Bullock, Dave Weckl, Dennis Chambers, Mike Stern, Scott Henderson, Bill Evans, Jeff Berlin, Mike Russell, Carlos Johnson, Chris Farlowe&Dave”Clem” Clempson, John Jaworowicz, Pistol Pete, Kirk Covington, Gerald Gradwohl, TM Stevens, Ten Years After, Albert Lee.

oraz niesamowitych polskich artystów:
Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa Wojciech Karolak, Leszek Cichoński, Wojciech Pilichowski , SBB, Mieczysław Szcześniak, Firebirds, Krzysztof Ścierański, Obstawa Prezydenta, Nocna ZmianaBluesa, Jan ‘Izba’ Izbiński, Easy Rider, Eleonora Niemen, Roman Puchowski, Zbigniew Lewandowski, Free Blues Band i wielu wielu innych, których możesz odszukać w naszym archiwum (link).

Zawsze szukamy ciekawych osób, które chciałby z nami tworzyć klub. Jeśli chcesz do nas dołączyć, napisz biuro@freebluesclub.pl

Nieodłączną częścią działalności klubu były regularne koncerty Free Blues Band w Free Blues Club w Szczecinie, które odbywały się w jeden z piątków każdego miesiąca od 32 lat.
Po likwidacji klubu postanowiliśmy na prośby naszych bywalców i fanów zorganizować serię koncertów pod szyldem Free Blues Club wraz z okolicznymi ośrodkami kultury. Jako pierwszy we współpracy z jednym z najlepszych : D.K. Krzemień ! – już 10.05.2024
To właśnie tam, do Sali Widowiskowej, Free Blues Band zaprasza swoich fanów na niezapomniane muzyczne doświadczenia by poczuć ducha bluesa i głębokiej purpury.

GRALI U NAS

Poznaj wyjątkowych artystów, których mieliśmy przyjemność gościć na scenie Free Blues Club

Mike Russell

...

MFA Kera

...

Stanisław Soyka

...

Scott Henderson

...

Tony Spinner

...

Mike Stern

...

Leo Lyons (Hundred Seventy Split, TYA)

...

Dean Brown

...

alt

Adam Nitti

...

Carl Verheyen

...

HISTORIA

Więcej informacji wkrótce.

ZDJĘCIA HISTORYCZNE

Więcej informacji wkrótce.