Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

ALMOST CHARLIE (DE)

07.03.2020 | 21:00

O zespole:

Zespół Almost Charlie został utworzony przez duet kompozytorski: niemieckiego wokalisty / gitarzysty Dirka Homutha i nowojorskiego autora tekstów Charliego Masona.

Homuth dorastał w Magdeburgu, mieście w byłych Niemczech Wschodnich, i przybył do Berlina na krótko przed upadkiem muru w 1989 r. Wczesna pasja Homutha do standardów Broadwayu zapowiadała podział pracy między kompozytorem a autorem tekstów (jak to często bywa w tym gatunku) który rozwinie się wiele lat później w Almost Charlie – przypominając klasyczne zespoły kompozytorskie, takie jak Burt Bacharach / Hal David i Elton John / Bernie Taupin.

Będąc w Berlinie, Homuth grał na gitarze w kilku grupach jazzowych, a następnie założył Almost Charlie w 2003 roku. Do 2005 roku Homuth opracował kilkanaście utworów z tekstami Masona do swojego debiutanckiego albumu Loving Counterclockwise.

Kompozycje czerpały inspiracje od takich artystów, jak Elliott Smith, używając bogatej palety melodii, by oddać hołd i tęsknotę, a także majestat The Beatles, intymność Nicka Drake’a i Kings of Convenience oraz indie popową czystość wczesnego Belle and Sebastian. Homuth zwerbował basistę i skrzypka / wiolonczelistę Sebastiana Vogela oraz perkusistę Denisa Stilke do sesji nagraniowych, chociaż ten pierwszy skład nie występował na żywo.

W styczniu 2006 roku perkusista Hannes Dullinger, basista Paul Hetherington i gitarzysta Stephan Bienwald dołączyli do Homutha podczas koncertów na żywo, a wraz z tym zespołem Homuth zaczął opracowywać i nagrywać nowy materiał do kontynuacji Loving Counterclockwise.

W kwietniu 2007 roku skład ten rozpadł się polubownie, ale do października 2007 roku Almost Charlie ponownie stał się trio, gdy do zespołu dołączyli basista Sven Muehlbradt i perkusista Pelle Hinrichsen. W 2008 roku pianista Bert Wenndorff został włączony do grupy na kilka koncertów; to jest obecny skład Almost Charlie.

Skład zespołu:

Info wkrótce!

Linki:

www.almostcharlie.com/

 

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Data:
07.03.2020
Start koncertu:
21:00
19:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl