Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

MEAN MACHINE

13.12.2019 | 21:00
Mean Machine

O zespole:

Poznański hard rock, w najlepszym wydaniu! Wieczór z muzyką lat 60-tych i 70-tych. Brzmienie zespołu charakteryzują przede wszystkim wysoki matowy wokal oraz dynamiczne nietuzinkowe riffy. Zespół promuje najnowszą płytę „Ogrody Salomona”.
Zespół Mean Machine powstał w Poznaniu około 10 lat temu. W obecnym składzie gra przeszło 4 lata. Ciekawostką jest to, że w zespole grają razem, ojciec z synem. Styl muzyczny zespołu oscyluje wokół muzyki hard rockowej lat 60-tych i 70-tych, jednak czerpie także z innych nurtów i dekad w muzyce rockowej.
Brzmienie zespołu charakteryzują przede wszystkim wysoki matowy wokal oraz dynamiczne nietuzinkowe riffy. Wszystko to dopełnia sekcja rytmiczna oparta na melodyjnych liniach basu, a także głębokim brzmieniu perkusji. W maju zeszłego roku miała miejsce premiera płyty Mean Machine, pt: „Ogrody Salomona”. Płytę według niektórych można postrzegać jako polską odpowiedź na zespoły takie jak np: Rival Sons bądź Greta Van Fleet, które nawiązując do rockowych klasyków lat 70, stają się powoli coraz bardziej mainstreamowymi markami.
Portal heavyrock.pl określił ją nawet wehikułem czasu do lat 70 i brzmienia zespołów takich jak Led Zeppelin czy Deep Purple. Jednak ambicją zespołu jest tworzenie własnego charakterystycznego brzmienia, zawierającego pewne odniesienia do wyżej wymienionych, mającego jednak przy okazji własne indywidualne cechy i nie zamykającego się w takim, bądź co bądź wąskim porównaniu.
Ostatnią płytę zespołu „Ogrody Salomona” promuje klip do utworu pod tytułem „Ona nie słucha”. Główną rolę zagrał w nim lider zespołu Muchy, Michał Wiraszko. W ostatnich tygodniach zespół jest również notowany na liście Aferzasta, poznańskiego Radia Afera, oraz liście FastForwardCharts warszawskiego Radia Aktywnego. W obu listach singiel „Ona nie słucha” utrzymuje się w czołówce, włącznie z kilku tygodniowym prowadzeniem. Muzyka Mean Machine jest dostępna na portalach YouTube, Spotify, Tidal oraz Apple Music. Zespół jest również aktywny na Facebooku i Instagramie.

Skład zespołu:

Radosław Kołtyś – gitara
Norbert Wierbiłowicz – bas
Mateusz Pawlukiewicz – perkusja
Tomasz Pawlukiewicz – wokal

Linki:

meanmachineband.bandcamp.com

facebook.com/meanmachinetheband

 

Bilety:

Dostępny w przedsprzedaży  pakiet płyta CD + bilet – cena 35 zł

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Data:
13.12.2019
Start koncertu:
21:00
19:00

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl