Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

MIKE RUSSELL’S FUNKY SOUL KITCHEN finest homecooked Funk, Soul and Jazz

04.02.2023 | 21:00
Proszę Państwa – udało się. Z przyjemnością ogłaszamy, że już 4 lutego wystąpi u nas po długiej nieobecności wspaniały gitarzysta i niezrównany bluesowy wokalista Mike Russell z zespołem ! – w programie : FUNKY SOUL KITCHEN finest homecooked Funk, Soul and Jazz.
„Funky Soul Kitchen” to „domówka” dla uszu! „Mix Tape” Soul Funk Jazz, który zawiera wpływy wielkich artystów, którzy byli wcześniej i których słuchamy  dzisiaj! „Curtis Mayfield” „Marvin Gaye” „Ziemski wiatr i ogień” „Eddie Harris” „James Brown” „Pokusy”. Na stworzenie tego rodzaju brzmienia miał fakt dorastania w Waszyngtonie i słuchania muzyki „Ray Charles”, „Dave Brubeck”, „Mose Allison”, cała ta muzyka rozbrzmiewała w jego domu w normalny dzień!  Mike na swojej płycie dziękuje  „Earline” (mojej mamie), gdzie usłyszał te piosenki, a nawet te, które wymyśliła i zaśpiewała mu! I to zapaliło w jego umyśle światło, które świeci do dziś! – będziemy to mogli usłyszeć na lutowym koncercie we Free Blues Club.
Mike Russell urodził się w 1952 roku w Waszyngtonie i już w młodym wieku rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej i flamenco. Karierę zawodową rozpoczął w latach 60-tych w zespołach soulowych i bluesowych.
Pisanie i komponowanie piosenek było jego wczesnym zainteresowaniem, a ta twórcza strona zaowocowała pracą w studio z Columbia Records w charakterze gitarzysty i kompozytora.
W 1970 wydał pierwszą płytę jako kompozytor, a tytułowy „Black Woman” został nagrany przez nominowaną do nagrody Grammy Glorię Taylor i zakończył się trasą koncertową po Stanach Zjednoczonych.
W 1972 roku jego własny zespół jazz-rockowy „Water Forest” wystąpił z Andym Warholem w Kennedy Center w Waszyngtonie.
Od czasu przeprowadzki do Berlina w 1989 roku występował z Eddym Harrisem, Billym Bangiem i wieloma innymi. Wraz z piosenkarką MFA KERA założył Black Heritage Orchestra iw 1995 roku wydał płytę, która znalazła się w pierwszej dziesiątce europejskich list przebojów muzyki światowej. Stworzył także własne brzmienie Jazz-Soul-Funk.
Występował w niemieckiej telewizji, na Festiwalu Guinnessa w RPA, Grecji, Polsce i Ameryce, po czym wrócił do Waszyngtonu, by wystąpić z Mfa Kera & Black Heritage w słynnym na całym świecie Blues Alley Jazz Club i Smithsonian Center. Został również zaproszony do poprowadzenia specjalnych warsztatów na Wydziale Jazzu George Washington University.
Ostatnio koncertował w Polsce i na Ukrainie, gdzie ma tysiące fanów. Zobacz więcej na stronie internetowej Mike’a Russella.
Zagrają w składzie : Mike Russell śpiew i gitara,
Lionel Haas – piano , Dicarlo Omm – perkusja, sir Charles Williamson – gitara basowa
Bilety : 70 zł przedsprzedaż, 80 zł w dniu koncertu, 45 zł uczniowie i studenci w dniu koncertu za okazaniem legitymacji.

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Data:
04.02.2023
Start koncertu:
21:00
19:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl