Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

pARTyzant – Szczecin – Free Blues Club

07.01.2023 | 21:00
Zapraszamy na koncert pARTyzanta z cyklu „Kolekcjoner Chwil”
„Ale jedno wiem po latach
prawdę musisz znać i Ty
zawsze warto być człowiekiem…”
śpiewał Rysiek Riedel z zespołem Dżem.
Na akordeonie grał wówczas Krzysztof Toczko znany jako Partyzant.
W latach 1990-1994 zagrał z grupą ponad 200 koncertów, zagościł na 6 wydawnictwach a co najważniejsze zaczął kreować swoją artystyczną drogę. Większość koncertów zespołu otwierał krótkim występem na swojej gitarze. Wykonywał m.in. utwór Jimiego Hendrixa „Little Wing”
używając techniki tappingu oburęcznego zwanej również fortepianową.
Styl ten umożliwia prowadzenie dwóch niezależnych linii melodycznych a nawet granie na dwóch gitarach jednocześnie.
W 2007 roku Mensinger Custom Shop stworzył dla niego specjalny egzemplarz gitary dwugryfowej, która otworzyła nowe , ogromne możliwości muzyczne i wykonawcze.
Choć dalej można go spotkać z zespołem Dżem to jednak główny projekt muzyczny o nazwie pARTyzant tworzy ze swoim synem. Zważywszy, że Mikołaj jest perkusistą kultowego, metalowego zespołu Dragon, jak i udziela się w punkowym Ivo Partizan zaś Krzysztof, jak już napisano, chłonął przez lata muzykę bluesową i rockową można się słusznie spodziewać wybuchowej mieszanki energii i muzycznych stylów.
Duet ma na swoim koncie 2 albumy studyjne ( „Guitar Cinema” 2013, „Kenopsja” 2017 ) oraz kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz Serbii.
Jako pierwszy rockowy zespół wystąpił w kwietniu 2017 roku w prestiżowej Vahdat Hall w stolicy Iranu dwukrotnie ją wyprzedając.
Ciekawostką jest fakt, że jeden z klipów duetu ukazujący grę na gitarze ołówkami był emitowany przez stację CNN w programie Dona Lemona.
Na repertuar grupy składają się kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu ciekawymi interpretacjami znanych tematów (np.: „Purple Rain”, „Zorba”, „Hit the road Jack”, „Janosik”, „Layla” ).
Ważnym elementem każdego koncertu jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja, którą ułatwiają więzy krwi ojca i syna.
Za dodatkową zachętę może posłużyć rekomendacja Joe Satrianiego oraz ponad 7 milionów odsłon klipów na oficjalnym YouTube artystów.
Podczas cyklu koncertów „Kolekcjoner Chwil” zespół zagra kilka premierowych utworów z nadchodzącej, nowej płyty „Elektroniczne maszyny i systemy cyfrowe”. Na fanów czeka kilka niespodzianek bo każdy kto zna zespół wie, że pARTyzant lubi zaskakiwać…
Bilety 40 zł przedsprzedaż,
50 zł w dniu koncertu
https://bilety.fm/pl/muzyka/7947-partyzant-free-blues-club-szczecin.html

Informacje o artyście

Szczegóły

Data:
07.01.2023
Start koncertu:
21:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl