Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

SCOTT HENDERSON TRIO !(USA/FR), support JEFF AUG solo ( USA) Z ostatniej chwili: z zespołem zagra na gitarze Karolina Mastalska !!!

03.03.2023 | 21:00
Z ostatniej chwili: z zespołem zagra na gitarze Karolina Mastalska !!!
Najlepszy gitarzysta jazz-rockowy na świecie ! Mistrz fusion.
Już po raz kolejny będziemy gościć Scotta Hendersona na deskach naszej sceny.
Tym razem koncert otworzy amerykański gitarzysta Jeff Aug – info niżej.
Scott Henderson – amerykański gitarzysta i kompozytor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków stylistyki jazz fusion na świecie.
Urodzony w 1954 roku Scott Henderson swoją muzyczną drogę zaczynał od klubów na Florydzie, gdzie grał praktycznie wszystko – od Led Zeppelin po Jamesa Browna przez to ewoluował – od blues-rocka w kierunku jazzu. Po zakończeniu studiów na kierunku aranżacja i kompozycja na Florida Atlantic University przeniósł się do Los Angeles. Tu rozpoczął współpracę z topowymi artystami na, szczycie, której są m.in. Chick Corea, Vicor Wooten, Joe Zawinul czy Jean Luc-Ponty.
W 1984 wspólnie z basistą Garym Willisem założyli supergrupę Tribal Tech, która stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup fusion lat 80. Od lat 90′ jest regularnie obecny w zestawieniach na najlepszego gitarzystę jazz-rockowego na świecie, w tym wielokrotnie na miejscu pierwszym!
Od ponad 40 lat Scott Henderson uważany jest za jednego z najważniejszych gitarzystów w historii współczesnego bluesa i jazzu. Za rok 2019 Scott otrzymał od prestiżowego magazynu Jazz Times nagrodę dla najlepszego gitarzysty jazzowego na świecie. W tym samym plebiscycie Scott znalazł się na podium w kategorii Najlepszy Kompozytor 2019 za płytę People Mover. W tej kategorii nominowani byli tylko trzej inni artyści: Wayne Shorter, Esperanza Spalding i Pat Metheny.
We Free Blues Club wystąpi razem ze swoim trio, z którym od dziewięciu lat z sukcesami gra na scenach całego świata.
W składzie z Archibaldem Ligonnière i Romainem Labaye trio zostało nazwane przez Jazz Times najlepszą grupą 2019 w kategorii: Electric/Jazz-Rock/Contemporary.
Scott Henderson to legenda, która konsekwentnie dostarcza oszałamiające koncerty, aby zniewolić fanów gitary w każdym wieku i z różnych środowisk
Podczas koncertu we Free Blues Club nie zabraknie starych hitów jak np. Dolomite ! oraz z nowej którą skomponował podczas plandemii.
https://www.scotthendersontrio.net/
https://www.youtube.com/watch?v=jHb2UGIYzPM
https://www.youtube.com/watch?v=oRpRWDE0_qk
Bilety dostępne przez portal bilety,fm
W cenie 155zł przedsprzedaż do dnia 28.02.2023 , 185 zł od 01.03.2023
https://bilety.fm/pl/muzyka/8114-scott-henderson-trio-free-blues-club-szczecin.html
Ilość miejsc ograniczona.
Z uwagi na ogromne zainteresowanie koncertem, prosimy nie zostawiać decyzji o zakupie biletów na ostatnią chwilę.
Scott Henderson (US) – gitara
Archibald Ligonnière (FR) – perkusja
Romain Labaye (FR) – gitara basowa
Support JEFF AUG :
Urodzony w piątek 13-go w Waszyngtonie i wychowany w Laurel w stanie Maryland, Jeff Aug jest fajnym undergroundowym gitarzystą, który od ponad 20 lat mieszka u podnóża Alp w południowych Niemczech. Koncertował z Allanem Holdsworthem, Soft Machine, Stu Hammem, Gregiem Howe, Alexem Skolnickiem, Carlem Verheyenem, Johnnym A., Albertem Lee, a także występował z Jawbox, Shudder To Think i Ice-T & Bodycount ze swoim starym zespołem . Pracował z Johnem Stabbem z Government Issue, koncertował i nagrywał z Anne Clark przez ostatnie 20 lat, koncertował jako gitarzysta solowy przez ostatnie 30 lat, a także można go było usłyszeć na albumie Atari Teenage Riot „ Czy to jest hiperrzeczywiste?” (Dim Mak Records / Digital Hardcore Records). Jeff dwukrotnie ustanowił również rekord świata w „największej liczbie koncertów w różnych krajach w ciągu 24 godzin” (2009, 2012). Występował w programie Morning Edition stacji NPR i miał album numer 1 na listach przebojów iTunes Acoustic Music Charts w USA. Jeff Aug prowadzi także instrumentalny zespół rockowy Ape Shifter i rockowo-akustyczną country bluesową kombinację Dead Tuna. Podczas drugiej blokady plandemii Jeff napisał i zilustrował dwie książki dla dzieci, które są dostępne na całym świecie za pośrednictwem Amazon.
Jeff Aug Wideo na żywo „Boots On Fire”: https://www.youtube.com/watch?v=EQziV7Y6fKI
STRONA INTERNETOWA: www.JeffAug.com

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Data:
03.03.2023
Start koncertu:
21:00
20:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl