Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

SHANNA WATERSTOWN (USA) – koncert prawdziwej “Blues Woman” Bilety już tylko w klubie ! w dniu koncertu

26.02.2022 | 21:00

O zespole:

Uwaga ! Bilety już tylko w klubie ! w dniu koncertu w zależności od dostępnego miejsca !

Shanna Waterstown, prawdziwa “Blues Woman” o sensualnym głosie wystąpi we Free Blues Clubie prezentując muzykę blues, jazz i soul na najwyższym poziomie!

Shanna Waterstown urodziła się w małym miasteczku w centralnej Florydzie. Już jako dziecko śpiewała w chórze muzykę gospel w czasach gdy w radiu można było usłyszeć takie gatunki jak motown soul, country czy funk. To właśnie tymi gatunkami muzycznymi inspirowała się 12 letnia Shanna tworząc w tak młodym wieku swoje pierwsze kompozycje.

Jako nastolatka przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie pobierała nauki tańca, sztuki aktorskiej oraz śpiewała w chórze. Miała zaszczyt wystąpić w słynnym teatrze Apollo jako finalistka konkursu muzycznych talentów. Kolejnym etapem kariery Shanny była przeprowadzka do Paryża gdzie przez wiele lat występowała w kabarecie oraz grywała we wszystkich znanych klubach jazzowych.

W 1994 roku talent Shanny został odkryty przez francuskiego producenta, a jej pierwszy singiel rozszedł się w ilości 75 tysięcy egzemplarzy. Koncertowała w całej Francji oraz po wielu krajach Europy. Miała zaszczyt otwierać koncerty takich mistrzów jak James Brown, Buddy Guy czy Louisiana Red – wymieniając kilku. Po latach koncertowania i zbierania doświadczenia jako profesjonalny muzyk, Shanna Waterstown nagrała w 2008 r. w pełni bluesowy album “Inside my Blues” na którym zaśpiewała własne kompozycje. Nagrała go z pomocą młodszej siostry i znakomitych muzyków.

Po udanym tournee z jej pierwszym albumem napisała i skomponowała swój drugi album, w którym po raz kolejny możemy znaleźć jej szczególny styl tworzenia we wszystkich oryginalnych utworach. Jej druga płyta będzie dostępna już wkrótce!

Shanna zyskała miano prawdziwej “Blues Woman” w świadomości fanów z Europy i USA. Jest jedną z najciekawszych i najmłodszych artystek bluesowych dekady. Daj się porwać ciepłemu, zmysłowemu, mocnemu i autentycznemu głosowi Shanny!

 

Wystąpią w składzie:
Shanna Waterstown – śpiew
Marco Marchionni – gitara
Walter Cerasani – gitara basowa
Gianpaolo Feola – perkusja

 

Linki:

shannawaterstown.net/

Informacje o artyście

https://www.youtube.com/watch?v=aN-oqqVpJaY

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Data:
26.02.2022
Start koncertu:
21:00
19:00

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl