Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Curcuma we Free Blues Club. Koncert akustyczny promujący nową płytę zespołu.

11.11.2023 | 21:00 - 12.11.2023 | 02:00
Curcuma prezentuje „Nowa Era Turbo Kobiet AKU” – akustyczne wersje utworów z płyty.
Free Blues Club
11.11.2023, godzina 21:00
Przedsprzedaż 45 zł, w dniu koncertu 50 zł https://www.biletomat.pl/bilety/curcuma-szczecin-18318/
Zapraszamy na specjalny koncert Curcumy prezentującej utwory z najnowszej płyty pt. „Nowa Era Turbo Kobiet” w akustycznych aranżacjach. Premiera płyty 22.11.2023, a więc to najlepsza okazja żeby posłuchać wszystkich piosenek przedpremierowo. W płynnej rzeczywistości ciągłego pędu tracimy tożsamość, będąc poddawani ciągłym próbom „nowego”. Stare wzorce tego co dobre, atrakcyjne, uczciwe, kobiece czy męskie wytracają się z dnia na dzień. Zostajemy sami sobie i w tym wszystkim musimy znaleźć piękno. Tym razem sami je w sobie wymyślić. I o tym jest właśnie nasza nowa muzyka, na którą serdecznie zapraszamy.
Curcuma – szczeciński kwintet muzyczny, który tworzą Łukasz „Szurbo” Szulborski (wokal), Jakub „Degóra” Degórski i Tomasz Jóźwiak (gitary), Wojtek Król (bas) oraz Adam Partyka (perkusja). Ich muzyka to miks melodyjnego rocka i alternatywy z progresywnymi akcentami i polskim tekstem. Zespół jest zwycięzcą jednego z najważniejszych w Polsce konkursów muzycznych – Antyfestu, organizowanego przez największą rockową rozgłośnię – Antyradio. Zdobycie statuetki „Złotej Kosy” umożliwiło Curcumie nagranie debiutanckiej płyty pt.”Ona” w kultowym Izabelin Studio pod czujnym okiem Andrzeja Puczyńskiego. Singiel zapowiadający wydawnictwo „Ziemia niczyja” doszedł do pierwszego miejsca listy przebojów Turbo Top. Wraz z drugim utworem „Nie zasypiaj” promującym płytę były przez wiele tygodni codziennie prezentowane na antenie Antyradia. Oficjalnie jedenaście autorskich kompozycji z albumu „Ona” ukazało się w czerwcu 2020 roku i zostało ciepło przyjętych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i nowych i starych słuchaczy Curcumy. Ze szczególnym entuzjazmem wydawnictwo spotkało się w recenzji Macieja Koprowicza z miesięcznika „Teraz Rock”: „Rzadko kiedy pojawia się też debiut tak dobrze brzmiący […] Polski rockowy debiut roku?”… W listopadzie 2020 roku w sieci i na portalach streamingowych pojawiło się specjalne akustyczne wydawnictwo – AKU2020 – z piosenkami z płyty „Ona” oraz nowymi kompozycjami, prezentujące bardziej liryczną odsłonę twórczości Curcumy. Na przełomie 2022 i 2023 roku zespół zarejestrował drugi studyjny album pt. „Nowa Era Turbo Kobiet”, dzięki ogromnemu wsparciu Andrzeja Puczyńskiego, w Izabelin Studio, Stobno Records i Incubus Studio. Za miks odpowiedzialny był Maciej Karbowski z Nebula Studio, przy nieocenionej pomocy Macieja Cierleckiego, który wraz z zespołem jest również producentem płyty. Tym razem Curcuma udała się w kierunku nowych elektronicznych brzmień połączonych z rockową ekspresją i mainstreamową aranżacją. Całość uzupełniają mocne i wciągające teksty Łukasza Szulborskiego.
Zespół od kilku lat z powodzeniem koncertuje zarówno w klubach, jak i na dużych imprezach ogólnopolskich i zagranicznych. Dwukrotnie wystąpił na Pol’and’Rock Festiwal, można go było usłyszeć na gali Antyradia obok Organka i brytyjskiego zespołu Lion , czy też na Rock for People – jednym z najbardziej popularnych letnich festiwali muzycznych w Czechach, a także na Anty-Sylwestrze Antyradia, gdzie towarzyszył na scenie Nocnemu Kochankowi i grupie Bruklin, na Gróm Festival z Happysad i Kombii w czeskiej Karvinie, czy szczecińskich Żaglach z Sarą James. W skład zespołu wchodzą muzycy współpracujący między innymi z Dawidem Podsiadło, Damianem Ukeje, Łukaszem Drapałą, Kraków Street Band, My Riot, Chemią.

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Start:
11.11.2023 | 21:00
Koniec:
12.11.2023 | 02:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl