Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

EDDIE ANGEL – brytyjski blues w pełnej krasie !

10.11.2023 | 21:00 - 11.11.2023 | 21:00
Eddie Angel – mieszkający w Londynie genialny angielski gitarzysta, wokalista, autor muzyki i tekstów. Na początku malarz i rysownik, swoją przygodę z gitarą zaczął dopiero w wieku 20 lat, ale budząc w sobie wielki talent do tego instrumentu już jako 23-latek zaczął siać postrach na scenach londyńskich klubów.
Następnie wszedł we współpracę z gitarzystą Keith’em Levine ( (Public Image ltd , The Clash – https://en.wikipedia.org/wiki/Keith_Levene ) , Billem Hurley (The Inmates – Dr Feel good) – https://en.wikipedia.org/wiki/The_Inmates , The Kings of rhythm (Ike Tuner) , Hankiem Marvinem (The Shadows), legendą nowoorleańskiego bluesa Walterem Wolfmanem Washingtonem, Big Joe Tuner Memphis Blues (Albert King), The Vibartors, Leonem Blue, Todd Sharpville Band, Garym Grangerem (Rod Stewart band), Jimmym
Thomasem http://en.m.wikipedia.org/wiki/Jamo_Thomas , Earlem Thomasem ( www.earlthomasmusic.com ), Mark Olbrich Blues Eternity, a także czołowym brytyjskim komikiem Robem Brydonem, na przestrzeni lat koncertując z tymi wykonawcami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, USA i na Karaibach.
Wraz z członkami zespołu Jacka Bruce’a tworzył house band słynnego londyńskiego klubu Ronnie Scott’s.
Miał okazję grywać na jednej scenie z wieloma bardziej i mniej znanymi muzykami, od zespołu Rory Gallaghera po Oasis i tak różnych stylach muzycznych jak punk i soul.
Brał udział w popularnych rejsach bluesowych „Blues cruise”. BB King , którego miał okazję poznać i występować przed nim, powiedział o nim „niech Eddie niesie bluesową pochodnię”. Jako kompozytor szczególnie ceni sobie też znajomość z Rayem Davisem z The Kinks.
Współpracuje z legendarnym inżynierem dźwięku Rogerem Mayerem, twórcą efektów gitarowych spopularyzowanych przez Jimmiego Hendrixa (np. w „Purple haze”) – https://en.m.wikipedia.org/wiki/Roger_Mayer_(engineer) . Jest endorserem jego produktów http://www.roger-mayer.co.uk/users.htm
Muzyczne inspiracje: Albert King, BB King, Albert Collins, Otis Rush, Johnny Guitar Watson, Eric Clapton, Peter Green, Steeve Ray Vaughan, Jimi Hendrix, Keith Richards, Jeff beck, Johnny Cash, John Lennon, Elvis Presley, Bob Dylan, gitarzyści od Ronniego Earla po Jamesa Burtona, Cliffa Gallupa czy Django Reinhardta. Jak sam mówi, amerykański i brytyjski blues to klasyki które zawsze już będą klasykami.
Eddie Angel w swojej twórczości zawsze wierny gitarze – miłości swojego życia, łączy prostotę i efektowność. Stawia na jakość pisanych przez siebie utworów – opowieści ze świetnymi ścieżkami gitary i rock nad rollową ekspresją, jak sam to obrazowo ujmuje „jak Johnny Cash pędzący na ostrzu noża i spotykający szatańską fryzjerkę” – cały w czerni, z łatwością obojętnie żującego gumę Wampira Rock And Rolla zdobywa serca publiczności swoimi ostrymi jak brzytwa riffami i wielką charyzmą.
Linki wideo:
Bilety 70 zł w przdsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu
https://www.biletomat.pl/bilety/eddie-angel-szczecin-18324/
Skład zespołu:
Eddie Angel – wokal, gitara
Andy Blowers – bas
Tomek Bubienczyk – perkusja

Informacje o artyście

Posłuchaj wykonawcy

Szczegóły

Start:
10.11.2023 | 21:00
Koniec:
11.11.2023 | 21:00
19:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl