Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

FREE BLUES BAND – REMINISCENCJE KONCERTU Z OKAZJI 40-LECIA!

08.02.2020 | 21:00

O zespole:

Noworocznie ! witając naszych fanów postanowiliśmy, w związku z licznymi zapytaniami osób, które nie mogły być na koncercie z okazji 40-lecia zespołu Free Blues Band – powtórzyć choć w części tamten niesamowity wieczór.

Udział w koncercie weźmie kilku byłych członków zespołu Free Blues Band, dzięki czemu wystąpi parę składów prezentując oryginalne brzmienie z tamtych lat. Na scenie wystąpią m.in. Waldemar Grzeszczuk, Marian Malcherek, Krzysztof Niewirowski, Krzysztof Szmatłoch, Robert Chołody, Agnieszka Malcherek, Andrzej Malcherek, Dariusz Kamiński, Mateusz Pawelec. Będziemy starali się powtórzyć most internetowy z Australią aby mógł z nami zaśpiewać na żywo Darek Szczepański.

Serdecznie zapraszamy!!!

Trochę historii:
Formacja została założona w 1979 roku i ma na swoim koncie zarówno zwycięstwa w większości prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce, jak i współpracę z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata. Warto chociażby wspomnieć o fakcie, że Free Blues Band był towarzyszącym zespołem takich wykonawców jak: Tadeusz Nalepa, Stan Skibby, Carlos Johnson. Supportował on między innymi: Johna Mayalla, Johna Scofielda, The Animals Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera.
Grali jako suport przed Deep Purple a także koncerty z Ianem Paicem – perkusistą DP.

Zespół w swojej muzyce łączy w unikalny sposób rhythm ‘n’ blues z soulem, funkiem i elementami jazzu. O jego niepowtarzalnym brzmieniu stanowi porywająca, nasycona bluesem gitarowa gra lidera – Andrzeja Malcherka oraz oryginalne organy Hammonda B3 z 1956 roku, na których gra, jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Skład zespołu:

Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Mateusz Pawelec – gitara basowa
Dariusz Kamiński – perkusja

Linki:

www.freebluesband.pl

 

Informacje o artyście

Szczegóły

Data:
08.02.2020
Start koncertu:
21:00
19:00
Kup bilet

Miejsce

Free Blues Club
ul. Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin, Zachodniopomorskie 70-110 Polska
Telefon
+48 91 485 31 61
Strona internetowa
www.freebluesclub.pl